Ortograficzne łamigłówki
Po jakich spółgłoskach piszemy „rz”, czy gżegżółka jest wyjątkiem, gdzie należy postawić przecinek? Na takie pytania z łatwością i bez zastanowienia odpowie Szkolny Mistrz Ortografii. W naszej szkole, w styczniu, po raz pierwszy odbył się konkurs sprawdzający wiedzę uczniów z zakresu ortografii i interpunkcji. Siedemnastu śmiałków zmierzyło się z przeróżnego rodzaju zadaniami, a także z klasycznym dyktandem - znajomość zasad ortograficznych okazała się niezbędna. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się dziesięcioro uczniów, spośród których najlepsza okazała się Urszula Skiba z klasy 3b. Drugie miejsce zajęła Wioletta Żur z klasy 2b, a na trzecim miejscu uplasowała się reprezentantka klasy 2d Wiktoria Woźniak. Wszystkim dziękujemy za udział, a zdobywczyni tytułu Szkolnego Mistrza Ortografii serdecznie gratulujemy. Fundatorem nagród dla zwycięzców i upominków dla wszystkich uczestników konkursu była elektrociepłownia Elcho.
Organizatorami konkursu były Panie:
Magdalena Kołodziej i Marzena Żywlis.
Jedz smacznie i zdrowo
Pod takim hasłem wystartowała II edycja programu edukacyjnego, w której jako szkoła bierzemy udział. Misją kampanii edukacyjnej jest propagowanie wśród młodzieży prawidłowego i smacznego odżywiania oraz zachęcenie do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. Akcja skupia się także na uwrażliwieniu młodzieży na tak ważne problemy społeczne jak marnowanie żywności i niedożywienie. Akcji towarzyszy konkurs na plakat lub film promujący idee programu. Wśród nagród: 2 wycieczki dla całej klasy do Warszawy, nowoczesne tablice multimedialne oraz komplety zestawów kulinarnych. Termin oddania prac do nauczyciela – 30.03.2012.
OPR. M. Gajek
Studniówka 2012
Zgodnie z tradycją w piątek 20 stycznia 2012 nasi tegoroczni maturzyści uczestniczyli w uroczystym balu studniówkowym. Bal Studniówkowy jest obok matury, najważniejszym wydarzeniem w życiu uczniów ostatniej klasy szkoły średniej. Wspomnienia tego pierwszego "dorosłego" balu zachowujemy w pamięci na długie lata. Galowe stroje, niezapomniana atmosfera i okazja do podziękowań dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli. Oby te radosne nastroje towarzyszyły maturzystom także po egzaminach, które już coraz bliżej.
OPR. M. Gajek
Dołączyliśmy do Akademii Czystych Rąk
Producent antybakteryjnych żeli i mydeł marki Carex jest inicjatorem edukacyjnego projektu Akademia Czystych Rąk Carex, który uczy, jak prawidłowo myć ręce. Organizator przygotował dla szkół gimnazjalnych kolorowe materiały edukacyjne. Wiedza przekazana za pomocą kolorowych quizów, rebusów i ćwiczeń, na dłużej pozostaje w pamięci młodzieży i powoduje, że zwyczaj mycia rąk staje się nawykiem. Edukacja w zakresie higieny rąk to najprostszy sposób w jaki możemy dbać wspólnie o zdrowie najbliższych, zarówno w domu jak i w szkole. W ramach akcji szkoła otrzyma też zapas żeli i mydeł Carex. Poza akcją informacyjną uczniowie mogą przystąpić do konkursu. „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”- odpowiadając na to pytanie uczniowie mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Jury wybierze 3 najciekawsze prace. Zwycięska klasa wraz z opiekunami otrzyma zaproszenie do Warszawy na edukacyjne spotkanie połączone ze zwiedzaniem Centrum Nauki Kopernik. Dwie pozostałe nagrody to bony dla klasy o wartości 2000 zł (za drugie miejsce), 1000 zł (za trzecie miejsce). Termin nadsyłania prac do 29 lutego 2012 roku Akademia Czystych Rąk Carex poprzez swoje działania pokazuje, iż mycie rąk może stać się przyjemnością połączoną z troską o zdrowie.
OPR. M. Gajek
Poranek świąteczny
Zgodnie z tradycją w ostatni dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia w całej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Uczniowie spotkali się w swoich klasach, które w tym dniu wyglądały odświętnie. Pachniało choinką i smakołykami przygotowanymi przez uczniów i ich rodziców. Pięknie nakryte stoły i dekoracje okazały się też konkursowym zmaganiem. W każdej klasie z życzeniami i przesłaniem na nowy rok zawitali przedstawiciele Dyrekcji Szkoły.
Po spotkaniach w klasach nauczyciele oraz przedstawiciele uczniów uczestniczyli w nastrojowych Jasełkach. Program słowno-muzyczny przygotowały Panie: Janina Akotangni oraz Joanna Wojciechowska. Elementy dekoracyjne powstały pod kierunkiem Pań: Iwony Ruth oraz Grażyny Piotrowskiej.
OPR. M. Gajek
Znamy najlepszych z wiedzy o EURO
20.12 odbył się II etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o rozgrywkach EURO. Najwięcej punktów oraz I miejsce zdobył Adrian Filauer z kl. IIA. Tylko 1 pkt mniej i II miejsce należało do Jacka Mierzwy z kl. 2a. Kolejne nagrodzone miejsca: III - Michał Lutek (IA), IV - Patryk Cepek (IIA) oraz V - Kamil Zimończyk (IA). Fundatorem nagród jest Firma Księgarska J&K Olesiejuk. Organizatorami konkursu były: Małgorzata Gajek i Agnieszka Lech. Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.
OPR. M. Gajek
Świąteczny kiermasz
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji w czytelni szkolnej w dniach od 29 listopada do 15 grudnia 2011 r. odbył się Kiermasz Taniej Książki. Do nabycia były książeczki dla najmłodszych, bajki i baśnie , lektury szkolne, słowniki, poradniki oraz albumy. Można było także kupić kartki świąteczne i karneciki do świątecznych prezentów. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.
Jak co roku w czytelni odbył się także Świąteczny Konkurs Wiedzy. Tym razem uczniowie wykazali się znajomością tradycji bożonarodzeniowych na świecie. Najlepszymi okazali się uczniowie gimnazjum.
I miejsce: Jacek Mierzwa kl. 2a
II miejsce: Amadeusz Zając kl. 3a
III miejsce: Agnieszka Łapucha kl. 2c
Gratulujemy!!! Wszystkim czytelnikom życzymy Wesołych Świąt! Organizator imprez mgr Małgorzata Watolla.
Turniej wiedzy o rozgrywkach EURO
W pt. (9.12) na sali gimnastycznej , po zakończeniu próbnego egzaminu gimnazjalnego odbył się konkurs dla klas sportowych. Uczniowie zmierzyli się z zestawem pytań o zawodnikach, historii rozgrywek, statystyk, wyników oraz terminów i grup podczas EURO 2012. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 17 uczniów, którzy ponownie staną do rywalizacji we wt. 20.12 . Dla najlepszych nagrody od Wydawnictwa Olesiejuk. Organizatorzy konkursu: Małgorzata Gajek i Agnieszka Lech.
OPR. M. Gajek
Drogi do wolności….
13 grudnia obchodziliśmy 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami brali aktywny udział w rocznicowych obchodach, które odbywały się w Chorzowie i w Katowicach . Uczniowie obejrzeli cykl filmów, przygotowany przez IPN oddz. Katowice, które traktują o bolesnych okresach w historii naszej Ojczyzny:
- „ Popiełuszko. Wolność jest w nas”,
- „Przesłuchanie”,
- „300 mil do nieba”,
- „Śmierć jak kromka chleba”
Projekcja filmów w Chorzowskim Centrum Kultury poprzedzona była prelekcją Eweliny Małachowskiej i Andrzeja Sznajdera . Ponadto uczestniczono w promocji wydawnictwa IPN na temat stanu wojennego i w spotkaniu z uczestnikami strajku w 1981r. w KWK Piast i kopalni Wujek, min. Stanisławem Płatkiem.
W szkole zorganizowano konkurs na temat stanu wojennego w Polsce i pacyfikacji w kopalni Wujek. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: test wiedzy, prezentacja multimedialna i konkurs plastyczny .Uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat wydarzeń z grudnia 1981r i wydarzeń w kopalni Wujek. Uzupełnieniem była zorganizowana wystawa , na której pokazano ,m.in. prasę solidarnościową, książki i broszury drugiego obiegu, kartki na żywność, propagandową prasę okresu PRLu.
Laureaci szkolnych konkursów historycznych:
1.Test wiedzy: 1m.- Jacek Mierzwa, kl. II a
2m.- Antoni Turczyński, kl. IIIa
3m.- Paweł Wieczorek, kl. IIa
2.Konkurs multimedialny:
1m.- Patryk Musiał, kl. IA LO
2m.- Dawid Makara, kl.1d
3m.- Denis Dębowiec, kl.1d
3.Konkurs plastyczny:
1m.- Wioletta Żur i Agnieszka Słojewska,kl.2b
2m.-Tomasz Kania, kl. IB LO
3m.- Denis Nowak, kl.1d i Arkadiusz Mróz, kl.1d
Gratulacje!
Nad całością czuwały: Małgorzata Watolla i Katarzyna Lisek
OPR. Katarzyna Lisek.
Znamy historię Mikołaja
Mikołaj to postać, która każdemu bez względu na wiek dobrze się kojarzy. Święty z brodą od lat „przynosi prezenty”. Nawiązując do tej tradycji odbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem „Historia Świętego Mikołaja”. Uczniowie przygotowywali się w domu, by nie dać się zaskoczyć konkursowym pytaniom. Z listą zadań najlepiej poradził sobie Jacek Mierzwa z kl.2a . Miejsce drugie należało do Joanny Rosadzińskiej z kl. 2d. Trzecie miejsce zajął uczeń kl. 2c - Grzegorz Borowski. Organizatorzy konkursu: Małgorzata Gajek i Agnieszka Lech.
OPR. M. Gajek
Łyk egzotyki w nagrodę
Miła niespodzianka czekała w pt. 2.12 na uczniów, którzy byli w gronie najlepszych w poszczególnych konkursach z okazji Dnia Zdrowia. Wzięli udział w pokazie zwierząt egzotycznych. Uwagę widowni przykuły węże, żółwie, agama, jeż pigmejski, jaszczurki. Niektórzy pozowali do zdjęć z wężem na szyi wzbudzając dreszczyk emocji. Ciekawa była też zabawa – podaj dalej. Były okazja do wysłuchania wielu ciekawych historii związanych z wężami i informacji na temat hodowli gadów
OPR. M. Gajek
Dzień pełen zdrowia
Jako szkoła Promująca zdrowie po raz kolejny odbył się na terenie szkoły Dzień Zdrowia. Organizatorami całego przedsięwzięcia były Panie: Ewa Wuttke i Iwona Ruth.
Uczniowie brali udział w różnorodnych konkursach:
- Najkanapka czyli zmagania trzyosobowych zespołów na przygotowanie wyjątkowej kanapki
- Konkurs Wiedzy o Zdrowiu –udział brały dwuosobowe drużyny, które rozwiązywały zestawy pytań
- Konkurs Wiedzy o HIV – test wiedzy, rozwiązywany indywidualnie
- Konkurs na plakat pt. Szkoła promująca zdrowie
- Konkurs na najciekawszy referat - Jedzenie – zdrowie i przyjemność” lub „Jak organizm człowieka broni się przed chorobami
- Konkurs wiedzy o kuchni – Czy wiesz co jesz?
Inne atrakcje Dnia Zdrowia
- wszystkie zajęcia lekcyjne odbywały się pod kątem zdrowia czyli W zdrowym ciele zdrowy duch
- loteria owocowa – każdy los (cena 1 zł) oznaczał wygraną – owoc lub dzień bez pytania
- pokaz pierwszej pomocy przedlekarskiej w wykonaniu naszych licealistów: Pauliny Smyrek, Michała Resnera i Marcina Makowskiego.
OPR. M. Gajek
Zajęcia dla uczniów szkół podstawowych świąteczne atelier
30.11 zaproszeni uczniowie z okolicznych szkół podstawowych wzięli udział w przygotowaniach ozdób świątecznych. Pod okiem pań - J. Akotangni oraz K. Gmyrek w ruch poszły nożyczki, kolorowe papiery, masa solna. Efekty wyglądały bardzo ciekawie, od razu można było poczuć klimat świąt. Dekoracje świąteczne przygotowane tego dnia będzie można kupić podczas kiermaszu świątecznego.
OPR. M. Gajek
Polska Niezwykła
We wtorek 29.11 w s. 28 po raz kolejny nasi licealiści i gimnazjaliści testowali swoją wiedzę. Tym razem udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące ciekawych zakątków naszego kraju. Pytania dotyczyły zabytków, parków narodowych, nazw typowych dla regionów oraz znajomości miejsc na mapie kraju.
Wyniki
I miejsce - Adam Bochyński z kl. 3a
II miejsce - Jacek Mierzwa z kl. 2a
III miejsce - Kamil Zimończyk z kl. IA.
Nagrody ufundowało Wydawnictwo DEMART SA. Organizatorzy: M. Gajek i A. Lech.
OPR. M. Gajek
Potteromaniacy są wśród nas
We wt. 22. Listopada w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze. Do konkursowej rywalizacji stanęło ponad 40 uczniów naszego gimnazjum i liceum. Zadania konkursowe podzielone na 5 części wymagały znajomości wielu szczegółów z całej serii. Uczniowie mile nas zaskoczyli swoją wnikliwością i dokładnością odpowiedzi. Zwyciężczynią naszego magicznego konkursu jest Natalia Prostacka z kl. II B LO, która uzyskała maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsce uzyskała Alicja Mróz z kl. 3b – 65,5/69 pkt. Trzecie miejsce należy do Aleksandry Zywert z kl. II B LO. Organizatorkami konkursu były: Małgorzata Gajek i Agnieszka Lech. Fundatorem nagród dla zwycięzców – audiobooków jest Wydawnictwo Media Rodzina. Serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.
OPR. M. Gajek
Wyzwanie klas maturzystów oraz klas II LO
W dniach 22-25 nasza szkoła wzięła udział w próbnej maturze organizowanej przez Wydawnictwo OPERON. Wszystko zgodnie z harmonogramem ogólnopolskim zmagań. Pierwszego dnia starcie z zadaniami z j. polskiego, potem bliskie spotkanie z matematyką, trzeci dzień upłynął pod znakiem j. angielskiego i niemieckiego. Na finał przedmioty dodatkowe.
Nowością był fakt, że po zakończeniu matur przez uczniów klas III na sali egzaminacyjnej każdego dnia pojawiali się uczniowie klas II. Choć mogą spokojnie śpiewać, że dopiero …. „Za rok matura” stanęli w oko w oko z maturalnymi arkuszami. Wyniki wkrótce.
OPR. M. Gajek
OPR. A. Gola
Harmonogram próbnego egzaminu maturalnego:
22 listopada 2011, g. 9.00 – j. polski poziom podstawowy, czas trwania: 170 min;
23 listopada 2011, g. 9.00 – matematyka poziom podstawowy, czas trwania: 170 min;
24 listopada 2011 , g. 9.00 – j. angielski, j. niemiecki
poziom podstawowy (czas trwania: 120 min)
poziom rozszerzonym (120 min cz. I i 70 min część II)
25 listopada 2011, g. 9.00 – przedmioty dodatkowe
historia, WOS, biologia, chemia, geografia, fizyka i astronomia
-poziom rozszerzony – matematyka oraz j. polski
MATURZYSTOM ŻYCZYMY POWODZENIA
OPR. M. Gajek
Walka na słowa
Dnia 18.11.2011r. w Szkole Podstawowej nr 12 odbyła się IX edycja turnieju „Scrabble” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych miasta Chorzowa.
Ze szkół podstawowych udział brało 27 osób, a ze szkół gimnazjalnych 30 osób.
Z naszej szkoły udział w tym konkursie wzięli: Sebastian Szczepanik i Urszula Skiba z klasy 3B
oraz Agnieszka Łapucha z klasy 2C.
Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00. Od samego początku wśród graczy panowała miła atmosfera. Nie wyczuwało się rywalizacji. Wszyscy zawodnicy byli weseli, grali jakby dla przyjemności.
Każda partia trwała 40 minut, gdzie każdy z uczestników miał 3 minuty na ruch.
Po pierwszej rozgrywce wszyscy sobie pogratulowali , przeszli do jadalni
i dostali poczęstunek. Po kilkunastu minutach powrócili na salę, aby rozegrać drugą partię.
Po podliczeniu punktów rozpoczęła się kolejna rozgrywka, po której wyłowiono finalistów.
Ze szkół podstawowych do finału dostali się: Jeremi Chabros, Justyna Kaczor i Adrianna Wierzbicka,
a ze szkół gimnazjalnych: Beniamin Stecuła, Wojciech Dorobisz i Urszula Skiba. Nie tylko oni mieli rozegrać czwartą rundę. Wszyscy pozostali gracze walczyli o tytuł „mistrza stolika”.
Po 40 minutach rozgrywek gracze pogratulowali sobie. Wszyscy z niecierpliwością czekali na WYNIK:
Szkoły podstawowe:
I miejsce – Jeremi Chabros,
II miejsce – Justyna Kaczor,
III miejsce – Adrianna Wierzbicka.
Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Beniamin Stecuła,
II miejsce – Wojciech Dorobisz,
III miejsce – Urszula Skiba.
Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy, puchary i książki.
OPR. A. Gola
Sukces naszej uczennicy
10 listopada odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym II etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „ Powstania Śląskie 1919- 1921” dla uczniów gimnazjum i szkół ponad gimnazjalnych.
Uczennica klasy III d KAROLINA ZIENIEWICZ uzyskała tytuł FINALISTY tego konkursu- GRATULACJE!
Nad całością czuwały : Katarzyna Lisek i Małgorzata Watolla.
Multimedia i historia
Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w programie artystycznym Od rozbiorów do wolności, w którym poprzez pieśń i poezję przedstawiono historię Polski i tragiczne losy Polaków od 1772 roku do czasów nam współczesnych. Całość wzbogacona była prezentacja multimedialną.
Nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnych konkursów historycznych, które w tym roku odbyły się w trzech kategoriach:
-test wiedzy: Od rozbiorów do wolności,
-konkurs plastyczny na temat: Święto Niepodległości,
-prezentacja multimedialna na temat: Droga Polski do niepodległości.
Oto laureaci konkursów:
I.TEST WIEDZY:
I miejsce : Jacek Mierzwa, kl.IIa i Tomasz Botsch,kl. IIa
II miejsce : Patryk Poniatowski, kl.IIa
III miejsce: Dominik Ciężki, kl.IIa
II.KONKURS PLASTYCZNY:
I miejsce : Sebastian Szczepanik, kl.IIIb
II miejsce : Sandra Markunas, kl.IIIb
III miejsce: Joanna Rotuska kl. IIc
III.PREZENTACJA MULTIMEDIALNA:
I miejsce: Michał Lutek, kl. IA LO
II miejsce: Patryk Poniatowski, kl.IIa
III miejsce: Maciej Barć , kl. IA LO.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy-GRATULACJE!
OPR. Katarzyna Lisek
Podziękowania
Składamy serdeczne podziękowania dla wydawnictw, które przychyliły się do naszej prośby o nieodpłatne przekazanie podręczników z przeznaczeniem dla mniej zamożnych uczniów. Wśród darczyńców są:
Wydawnictwa Macmillan Polska
Wydawnictwa Szkolne PWN
Wydawnictwo Nowa Era
Wydawnictwo Express Publishing (reprezentowane przez Wydawnictwo Egis).
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
Liczymy, że wkrótce do grona naszych partnerów dołączą kolejne firmy.
OPR M. Gajek
Lubimy pomagać
21. października przyłączyliśmy się do akcji poszukiwania dawców szpiku dla nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach. Pełnoletni uczniowie oraz nauczyciele po wypełnieniu formularza, badaniu ciśnienia i rozmowie z personelem medycznym mogli oddać krew do badania zgodności szpiku (10 ml). Poza tym była możliwość oddania krwi jako honorowy dawca. W akcji zorganizowanej i nadzorowanej przez mgr Katarzynę Gosz wzieli także udział dawcy mieszkający w okolicy. Jak podkreślają uczniowie – to sposób by zmienić mentalność ludzi, bo oddawanie szpiku nie jest wcale taką straszną rzeczą, a może uratować komuś życie.
OPR. M. Gajek
Szkolne święto
Zgodnie z tradycją na akademii z okazji święta Edukacji Narodowej obecna była szkolna społeczność oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi. Dyrektor podziękował pracownikom za wkład pracy i zachęcał do kolejnych działań na rzecz szkoły. Akademię uświetniły występy uczniów naszej szkoły, którzy pokazali kilka scenek na wesoło ze szkolnego życia. Przygotowania części artystycznej nadzorowały opiekunki Samorządu Szkolnego – mgr Milena Kubara oraz mgr Anna Mucha. Było też wspólne pamiątkowe zdjęcie grona pedagogicznego.
OPR. M. Gajek
Z dziejów oświaty w Polsce
Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej dla uczniów naszej szkoły został przygotowany konkurs historyczny na temat:
„SZKOLNICTWO W CZASACH KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ”.
Z testem najlepiej poradzili sobie uczniowie klas drugich i to właśnie
oni zajęli najwyższe lokaty.
I miejsce Jacek Mierzwa kl. 2a
II miejsce Robert Maryniok kl. 2a
III miejsce Szymon Gębala kl. 2a
III miejsce Grzegorz Borowski kl. 2c
Zwycięzcom gratulujemy!!!
Konkurs wiedzy był połączony z wystawą podręczników, lektur i świadectw szkolnych
z przełomu XIX i XX wieku. Na wystawie uczniowie mogli obejrzeć bardzo rzadkie eksponaty i wysłuchać ciekawego wykładu nauczyciela. Impreza miała miejsce w dniach 10-13 października 2011 roku w czytelni szkolnej.
OPR. mgr Małgorzata Watolla
Warsztaty Drukarskie
Dnia 11 października 2011 roku dla zainteresowanych uczniów naszej szkoły zorganizowano wycieczkę do Rudy Śląskiej. W podziemiach Miejskiego Ośrodka Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej mieści się zabytkowa drukarnia. Tam uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych o tematyce drukarskiej.
Warsztaty rozpoczęły się wykładem na temat historii druku i drukarstwa, mającym na celu wprowadzenie uczestników warsztatów w atmosferę starej drukarni. Uczniowie zwiedzili wystawę maszyn drukarskich sprzed stu lat, gilotyn do cięcia papieru i zecernię, która liczy kilkadziesiąt tysięcy czcionek różnej wielkości. Podczas zajęć każdy uczestnik uczył się prawidłowo składać czcionki, nakładać na nie farbę i odciskać na papierze. Taka żywa lekcja historii wszystkim bardzo się podobała.
OPR: mgr Małgorzata Watolla i mgr Agnieszka Lech
I Rajd integracyjny na Równicę
6 października 2011r. odbył się I Rajd Integracyjny ZSO nr 2 na Równicę. Ponad 300 uczniów i 30 nauczycieli wcześnie rano wyruszyło autokarami w Beskid Śląski.2 grupy dotarły do Brennej, aby stamtąd najdłuższymi trasami dojść do schroniska na Równicy.
3 grupy, w tym kilkunastu rowerzystów, dotarły do Ustronia, skąd stromo ruszyli na Równicę.Wszystkim dopisało szczęście, dobry humor i piękna pogoda. Około południa pod schroniskiem spotkały się wszystkie grupy. Nagrodą za wysiłek była tradycyjna schroniskowa pomidorowa i samodzielnie upieczona na ognisku kiełbaska. Po posiłku odbył się konkurs piosenki turystycznej, choć repertuar, zwłaszcza wśród klas sportowych, nieco odbiegał od standardów. Najlepiej wypadły kl.IIB LO i Ib Gimn. Słodkie nagrody-niespodzianki przydały się na zejście. Późnym popołudniem, lekko zmęczeni, ale zadowoleni, pytając, kiedy następny Rajd, wszyscy rozstali się pod szkołą.
OPR. Beata Ciosek
Młodzi głosują w naszej szkole
30 września 2011 w naszej szkole odbyły się podwójne wybory. Uczniowie wybierali przedstawicieli Samorządu Szkolnego a także wzięli udział w ogólnopolskim projekcie - Młodzi głosują - Młodzieżowe wybory parlamentarne 2011. Wybory poprzedził konkurs na plakat zachęcający do udziału w wyborach.
Komisja Wyborcza w składzie: Dominika Prokop, Patrycja Wilczyńska oraz Alicja Serwatka zgodnie z wymaganiami regulaminu przeprowadziła akcję. Spośród 464 uprawnionych do głosowania do urn wrzucono 300 kart do głosowania. Frekwencja wyniosła 65%. Oddano 281 ważnych głosów.
Największe poparcie uzyskały:
I. Komitet Wyborczy Ruch Palikota - 145 głosów
II. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - 45
III. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 39
OPR. M. Gajek
Wybraliśmy naszych przedstawicieli
30 września uczniowie po raz kolejny wybierali Samorząd Szkolny. Każdy uprawniony do głosowania mógł oddać głos na jednego spośród zgłoszonych kandydatów. Po przeliczeniu głosów ogłosiliśmy wyniki
Samorząd Gimnazjum nr 6:
Przewodnicząca: Wioletta Żur z kl. 2b
Z-ca: Katarzyna Hojka z kl. 1c
Skarbnik: Marcin Tubacki z kl. 2c
Samorząd IX LO
Przewodniczący: Kamil Walek z kl. IIB
Z-ca: Robert Dang z kl. IA
Skarbnik: Damian Grzelak z kl. IB
OPR. M. Gajek
Uroczyste ślubowanie
21 września po raz kolejny uroczyście przywitaliśmy pierwszoklasistów z naszego gimnazjum i liceum. Potwierdzeniem uczniowskich deklaracji jest drzewo powinności ucznia, które znalazło swoje miejsce na jednej ze ścian na I piętrze naszej szkoły. Każdy uczeń otrzymał także legitymację szkolną. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Starochorzowskiego Domu Kultury.
Program artystyczny pod czujnym okiem wychowawców wszystkich pierwszaków przygotowali uczniowie naszego liceum kl. IA i IB. Było na poważnie i z humorem. Nie zabrakło egzotyki - pokazu tańca w stylu bollywood w wykonaniu Laury z kl.1b gimnazjum.
OPR. M. Gajek
Nowy rok szkolny
1 września na boisku szkolnym uroczyście rozpoczął się rok szkolny 2011/2012. Do grona naszych uczniów dołączyli uczniowie czterech klas pierwszych gimnazjum oraz dwie klasy licealne. Powitaliśmy także nowych nauczycieli – ks. Mateusza Grochlę, Agatę Gut, Jana Kaulę, Magdalenę Kołodziej, Mirelę Nowicką oraz Martę Bogocz i Adriana Skalskiego.
Nowy rok oznacza nowe wyzwania, nowe egzaminy dla uczniów klas III gimnazjum oraz sporo pracy. Powodzenia!
OPR. M. Gajek