[]
Dla Uczniów
Biblioteka/Czytelnia

Godziny pracy wypożyczalni  - czynna codziennie od 7.45 do 13.45

Godziny pracy czytelni ze stanowiskami multimedialnymi

Poniedziałek 7.30 – 13.45
Wtorek 7.30 – 9.45;     10.30- 11.45;    12.30 – 15.15
Środa 7.30- 12.45
Czwartek 7.30 – 14.30
Piątek 7.30 – 12.50; 13.35 – 14.30

Ø  w bibliotece pracują dwie Panie - P. Małgorzata Watolla i P. Agnieszka Lech
Ø   księgozbiór jest  bogaty i  bardzo zróżnicowany, każdy znajdzie coś dla siebie,
Ø   w czytelni zgromadzony został księgozbiór podręczny: słowniki, encyklopedie, poradniki, atlasy, a także książki naukowe,
Ø  księgozbiór udostępniany jest uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom,
Ø  biblioteka jest też miejscem do nauki, odrobienia pracy domowej, rozwijania zainteresowań i talentów uczniów,
Ø  biblioteka organizuje i  uczestniczy   w wielu przedsięwzięciach kulturalnych i imprezach szkolnych tj. konkursy, wystawy i prowadzi różne akcje oraz kiermasze.

DZIAŁALNOŚĆ  BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Biblioteka stanowi nieodłączną część naszej szkoły. Składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni i czytelni (pracowni multimedialnej), które mieszczą się w osobnych salach. W bibliotece pracują dwie Panie - P. Małgorzata Watolla i P. Agnieszka Lech.

Księgozbiór naszej biblioteki  jest  bogaty i  bardzo zróżnicowany. Każdy znajdzie coś dla siebie.

W bibliotece gromadzone są także bieżące i archiwalne czasopisma oraz dokumenty niepiśmienne. W czytelni zgromadzony został księgozbiór podręczny: słowniki, encyklopedie, poradniki, atlasy, a także książki naukowe.

Księgozbiór udostępniany jest uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom.

Biblioteka jest też miejscem do nauki, odrobienia pracy domowej, rozwijania zainteresowań i talentów uczniów. Obok podstawowych zadań organizacyjno- technicznych: gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów, biblioteka organizuje i  uczestniczy   w wielu przedsięwzięciach kulturalnych i imprezach szkolnych tj. konkursy, wystawy i prowadzi różne akcje oraz kiermasze.

AKCJE BIBLIOTECZNE

- Do 15 września trwał kiermasz używanych podręczników. Wielu uczniów miało możliwość zakupu po bardzo niskiej cenie podręczników szkolnych.

- W poprzednim roku ogłoszono akcję ”Podaruj książkę bibliotece”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i wzbogacili nasz księgozbiór. Akcja w tym roku będzie wznowiona.

KONKURSY

Na ten rok szkolny podobnie jak w poprzednim planujemy wiele ciekawych konkursów.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału.

- 14 września został ogłoszony konkurs dla gimnazjum pt. „Parada postaci literackich” polegający na odgadnięciu po opisie bohatera literatury, jego nazwiska , autora ksiązki, w którym on występuje oraz tytułu utworu.